Hlavní strana

Vietcong 2

Články

Obrázky

Multiplayer

Vojenská technika

Zbraně

Postavy

Downloady

Tipy a rady

Návod

Odkazy

Návštěvní kniha

 

Kupte si Vietcong 2 za úžasnou cenu!!!

 

Můj banner:

Můj banner

 

Návštěvnost:

TOPlist

 

Stránky vytvořil Killer, Copyright 2005

 

 

 

 

 

 

Zbraně

Ve hře najdeme zhruba 25 různých zbraní, které budou rozděleny mezi Američany a vietnamské bojovníky. Každá zbraň je velmi důkladně vymodelována a tvoří ji opravdu spousta polygonů, takže všechny vypadají fakticky parádně. Každá taktéž nabízí možnost střelby od boku nebo přes zaměřovače, přičemž k druhému modu střelby se váže prakticky nejzásadnější novinka - jedná se o vykukování zpoza překážek. Nejen že je to neuvěřitelně účinné, ale taktéž velice efektivní. Přestřelky se stávají s touto funkcí opravdovou libůstkou. Další zajímavostí je také zpracování detekce kolizí. Přiblížíte-li se k nějaké překážce příliš blízko, automaticky zvednete zbraň, což vám umožní přitisknout se blíže k ní a taktéž by to mělo zabránit prolínání textur.

Zbraně americké armády

Název: Colt M1911A1, Ráže: 0.45 APC, Kapacita zásobníku: 7

Základní zbraň americké armády. Velmi účinná na krátké vzdálenosti, spolehlivá, lehká.

Můj názor: Samozřejmě, že je lepší používat samopaly nebo pušky místo pistolí, ale na druhou stranu se vám může tento kolt hodit, když vám dojdou náboje. Na krátkou vzdálenost se s koltem dá zabít nejeden nepřítel.

Hodnocení: 2/5

Název: Revolver 38, Ráže: 0.38 special, Kapacita zásobníku: 6

Standardní, jednoduchý, spolehlivý revolver.

Můj názor: Tento revolver je nejlépe používat pouze na ty nejkratší vzdálenosti, kde je jeho účinnost poměrně vysoká. Malá kapacita zásobníku a pomalé nabíjení je jeho velmi velká nevýhoda.

Hodnocení: 1/5

Název: Smith & Wesson Model 39, Ráže: 9mm x 19mm, Kapacita zásobníku: 8

První moderní pistole od Smith and Wesson. Speciální jednotky a Navy SEAL používají S&W model 39 s tlumičem na svých tajných misích.

Můj názor: Podle mě jde o nejlepší pistoli ve hře. Má skvělí účinek na krátké vzdálenosti a na střední vzdálenosti to také jde. Největší plus této zbraně spočívá především v tlumiči. Výborná zbraň pro mise v tunelech.

Hodnocení: 3/5

Název: M1 Carabine, Ráže: 0.30 Carabine, Kapacita zásobníku: 15

Lehká a elegantní zbraň. Má střední účinek na dlouhé vzdálenosti, byla vyvinuta za 2. světové války pro pěchotu a především tankové posádky. Její největší plus je jednoduchá údržba.

Můj názor: V sigleplayeru tuto pušku asi moc nevyužijete, protože není zase až tak v porovnání s ostatními zbraněmi tohoto typu dobrá. Naopak v multiplayeru může být výborným pomocníkem díky vysoké rychlosti střelby.

Hodnocení: 2/5

Název: M1 Garand, Ráže: 30-06, Kapacita zásobníku: 8

M1 Garand je proslulá pěchotní zbraň z dob 2. světové války. Ve hře se nachází její odstřelovačská verze, používá vnitřní zásobník (rámečky) s osmi náboji, má zabudovanou optiku. Výborná zbraň na dlouhé vzdálenosti.

Můj názor: Výborná odstřelovačka, kterou zřejmě využijete jako sniper v multiplayeru. V sigleplayeru ji asi moc nevyužijete, snad jen v misi, kdy musíte chránit radiovou stanici a v poslední misi, když bráníte základnu.

Hodnocení: 5/5

Název: Winchester 70, Ráže: 30-06, Kapacita zásobníku: 5

Výborná lovecká a odstřelovačská puška, nazývána nejlepší opakovačkou tohoto století.

Můj názor: Skoro tak dobrá jako M1 Garand, ale zaměřování je trochu horší. Také má o trochu slabší účinek než Garand a nižší kapacitu zásobníku. Doporučuji tuto opakovačku používat na střední vzdálenosti.

Hodnocení: 4/5

Název: M3 Grease Gun, Ráže: 0.45 APC, Kapacita zásobníku: 30

Americký ohlas na britský Sten Gun, typický válečný výrobek, ohyzdná zbraň. Levný, jednoduchý samopal. Americká armáda je používala od poloviny 2. světové války. Velký počet této zbraně byl exportován do celého světa. Plně automatická.

Můj názor: Tento samopal raději nepoužívejte. Je velice nepřesný a můžete s ním pálit pouze v plně automatickém módu. Avšak nepodceňujte jeho sílu na krátké vzdálenosti, kdy se může stát v rukách zkušeného hráče smrtící.

Hodnocení: 2/5

Název: M1A1 Thomson, Ráže: 0.45 ACP, Kapacita zásobníku: 30

Upravená verze Thomsonu 1928. Rozsáhle používaná během 2. světové války, později během války v Korey, kde se ukázala spolehlivou a účinnou zbraní. Hlavní předností zbraně je její účinnost na krátké a střední vzdálenosti. Nevýhodou je docela velká hmotnost.

Můj názor: Thomson je velmi dobrý na krátké a střední vzdálenosti, avšak na dlouhé vzdálenosti je už prakticky nepoužitelný. Jeho síla tkví v poměrně velké kapacitě zásobníku oproti M-16. Možnost přepnout do poloautomatického módu přidává zbrani také na hodnocení.

Hodnocení: 4/5

Název: Remington 870, Ráže: Kalibr 12, Kapacita zásobníku: 7

Remington 870 je jedna z nejpopulárnějších amerických zbraní, výborná pumpovací brokovnice. Používána lovci, policisty a vojáky. Výborná zbraň na krátkou vzdálenost a v uzavřených místnostech, na dlouhé vzdálenosti nemá prakticky žádný účinek.

Můj názor: I když tuto brokovnici v singleplayeru asi moc nevyužijete, v multiplayeru určitě ano. Na blízko znamená přesná trefa pro nepřítele jasnou smrt. Nepokoušejte si ji však používat ani na střední vzdálenosti, protože má velký rozptyl.

Hodnocení: 3/5

Název: M-16A1, Ráže: 5.56 x 45 mm NATO, Kapacita zásobníku: 20 (ve hře 18)

Výborná útočná puška, standardní zbraň americké armády. Zbraň používá menší kalibr narozdíl od ostatních pušek. Zpočátku byla M-16 vyráběna jako tzv. "samočistící" zbraň, ale zkušenosti ukázaly, že je třeba o pušku řádně pečovat. Dříve se dokonce doporučovalo mít v zásobníku pouze 18 nábojů, aby se snížilo riziko zaseknutí.

Můj názor: M-16 je velice přesná a účinná puška, která by se dala skoro srovnávat s Thomsonem, avšak je lepší i přesto, že je její kapacita zásobníku mnohem menší. Pokud chcete tuto zbraň používat, mějte na paměti, že budete muset každou chvilku přebíjet, protože 18 nábojů je opravdu nedostačující. I tak je ve hře podle mě nejlepší zbraní Američanů.

Hodnocení: 5/5

Název: M60, Ráže: 7.62 x 51 mm NATO, Kapacita zásobníku: 100

Univerzální lehký kulomet, jehož výhodou je snadná montáž na vozidla. Není však příliš spolehlivý, protože se často zasekává a přehřívá.

Můj názor: Kulomet moc nedoporučuji, vzhledem k jeho velké váze, která vás značně zpomaluje. Ani není moc přesný. Naopak má však zásobník na 100 nábojů, což je velká výhoda. Nejvíce ho využijete v misích, kdy bráníte radiostanici a základnu.

Hodnocení: 3/5

Název: M79, Ráže: 40 mm granát

M79 byla navržena jako podpůrná zbraň pro pěchotu, která měla pokrýt mezeru mezi vzdáleností, na kterou lze dohodit ruční granát a minimální vzdáleností minometné palby, tedy mezi 50 m a 300 m. Do M79 se nabíjí pouze jeden náboj, při palbě se opírá o rameno. Při nabíjení speciálních 40 mm granátu je třeba "zlomit" hlaveň. HE Granát M-406 odpálený z M79 letí zpočátku rychlostí 75 metru za vteřinu a v kovovém pouzdře obsahuje takové množství trhaviny, že po zásahu cíle se rozletí na cca 300 střepin, letících rychlostí 1524 metru za vteřinu.

Můj názor: Jedná se o jakousi doplňkovou zbraň, kterou asi moc nevyužijete. I přesto je však velmi dobrá a např. v poslední misi, kdy musí člověk bránit svoji základnu, mi velice pomohla.

Hodnocení: 3/5

Zbraně vietnamských bojovníků

Název: TT-33 Tokarev, Ráže: 7.62 x 25, Kapacita zásobníku: 8

Standardní ruská pistole používaná během a po 2. světové válce, později byla nahrazena Makarovem. Ve východních státech jako je Čína a Severní Korea bylo vyrobeno mnoho kopií této pistole.

Můj názor: Tuto pistoli využijete asi jen v multiplayeru, když hrajete za VC. Je dobrá pouze na krátké vzdálenosti a v případě, že vám dojdou náboje do silnější zbraně.

Hodnocení: 1/5

Název: Makarov, Ráže: 9 x 18 mm, Kapacita zásobníku: 9

Tato zbraň byla vyrobena pro základní osobní obranu. Používána armádními důstojníky a policisty v Sovětském svazu. Vyráběna také v Číně, Belgii a Východním Německu. Standardní zbraň Rudé armády. Je spolehlivá, účinná a lehká.

Můj názor: Nejlepší pistole vietnamských bojovníků. Je opravdu vynikající na krátké vzdálenosti. Také kapacita zásobníku je na pistoli docela dost, a proto jí dejte určitě přednost před Tokarevem.

Hodnocení: 2/5

Název: PPS-41, Ráže: 7.62 x 25, Kapacita zásobníku: 71

Proslulý sovětský samopal Špagin byl hodně používán za 2. světové války. Po válce byl vyvážen do mnoha zemí. Díky velké kapacitě zásobníku a rychlé střelbě je velmi užitečný na krátké vzdálenosti.

Můj názor: Podle mě se jedná o nejlepší samopal v rukou Vietnamců. Je poměrně přesný i na delší vzdálenosti a jeho kapacita zásobníku je také úžasná. Pokud tedy hrajete multiplayer za VC doporučuji si vzít tuto zbraň.

Hodnocení: 4/5

Název: PPS-43 Sudajev, Ráže: 7.62 x 25, Kapacita zásobníku: 35

Jde o zřejmě nejlepší sovětský samopal z 2. světové války. Byl vyráběn v Leningradu během 900 dní obléhání z místních materiálů. Po válce byl mohutně vyvážen do Asie, Číny a Severní Korey. Je velmi hlučný a je používán především na Blízkém východě.

Můj názor: I přesto, že je tato zbraň velmi známá a je považována za nejlepší sovětský samopal z 2. světové války, ve hře moc dobrý není. Je nepřesný a má jen automatický mód střelby. Je dobrý akorát na krátké vzdálenosti.

Hodnocení: 2/5

Název: Mosin-Nagant, Ráže: 7.62 x 54R, Kapacita zásobníku: 5

Třebaže historie této ruské zbraně sahá až do roku 1891 , byla vyráběna především po 2. světové válce. Třebaže není příliš spolehlivá, je velmi používaná a docela přesná.

Můj názor: Myslím, že je to nejhorší odstřelovačka ve hře, protože má jen 5 nábojů v zásobníku, nemá kvalitní míření a na dlouhé vzdálenosti má menší účinek než ostatní odstřelovačky. Ale i tak se pořád jedná o dobrou pušku, kterou asi nejvíce využijete v multiplayeru.

Hodnocení: 2/5

Název: SKS Simonov, Ráže: 7.62 x 54R, Kapacita zásobníku: 10

Návrh na výrobu této útočné karabiny přišel během 2. světové války. Masová produkce začala po válce a zbraň byla vyvážena do mnoha zemí. Kopie byly vyráběny v Číně, Severní Korey, Východním Německu a Jugoslávii. Odhadem bylo vyrobeno asi 15 miliónů kusů. Jde o přesnou a spolehlivou pušku. Spolu s AK-47 bylo SKS hojně rozšířeno mezi partyzány.

Můj názor: Dobrá karabina, kterou doporučuji hlavně na střední vzdálenosti, protože na takové vzdálenosti má vysoký účinek. 10 nábojů v zásobníku není sice nijak moc, ale přeci jenom o trochu lepší než o Mosinu.

Hodnocení: 3/5

Název: Twin barrel shotgun, Ráže: Kalibr 12

Klasická lovecká dvojhlavňová brokovnice. Extrémně účinná a smrtící na krátké vzdálenosti.

Můj názor: Stejný jako u Remingtonu. Na krátké vzdálenosti je bezvadná, ale se zvětšující se vzdáleností účinnost dramaticky klesá. Jen 2 náboje vás také hodně omezují.

Hodnocení: 2/5

Název: AK-47 Kalashnikov, Ráže: 7.62 x 39 WP, Kapacita zásobníku: 30 (ve hře 28)

Kalashnikov je výborná ruská útočná puška, široce používaná a vyráběná v mnoha zemích. Je velmi spolehlivá a přesná, může být používána v každém prostředí, za každých podmínek. Je to jedna z nejlepších zbraní ruských jednotek. Mnoho amerických vojáků ze speciálních jednotek používají Kalashnikov místo standardní výzbroje, nejen pro jeho velkou spolehlivost, ale také pro zmatení nepřítele - AK-47 je poměrně hlučná zbraň.

Můj názor: Tak jako ve skutečnosti je i ve hře AK-47 výtečnou útočnou puškou - přesnost, účinnost, spolehlivost, rychlost střelby. Společně s M-16 jsou to podle mě dvě nejlepší zbraně ve hře. Doporučuji pro většinu misí v singleplayeru a pro VC bojovníky v multiplayeru.

Hodnocení: 5/5

Název: SVD Dragunov, Ráže: 7.62 x 54R, Kapacita zásobníku: 10

Dragunov původně vycházel z AK-47. Jeho hlavní role je extrémní účinnost na velkých vzdálenostech. Tak byla ruské armádě poskytnuta velmi mocná zbraň. Nicméně je to velmi spolehlivá a přesná, dnes už standardní odstřelovačská puška. Hojně používaná Armádou České republiky.

Můj názor: Nejlepší odstřelovačka v rukou nepřítele. Dragunov je až neuvěřitelně přesný a účinný. Pokud má nějaký Vietnamec tuto zbraň v ruce, stává se pro vás cílem číslo jedna, protože pokud ho rychle nezabijete, nadělá pěkné škody. V singleplayeru Dragunov asi moc nevyužijete, poněvadž je lepší brát si spíše M1 Garand, který má lepší optiku.

Hodnocení: 4/5

Název: RPD-Degtarev, Ráže: 7.62 x 54R, Kapacita zásobníku: 100

Sovětský lehký kulomet z období 2. světové války. Po válce byl vyvážen do mnoha komunistických zemí.

Můj názor: Tak jako u M60 bych řekl, že používat tuto zbraň je skoro k ničemu, pokud něco nebráníte. Je těžký, na dlouhé vzdálenosti není moc přesný a jedinou výhodou je velká kapacita zásobníku.

Hodnocení: 3/5