Hlavní strana

Vietcong 2

Články

Obrázky

Multiplayer

Vojenská technika

Zbraně

Postavy

Downloady

Tipy a rady

Návod

Odkazy

Návštěvní kniha

 

Kupte si Vietcong 2 za úžasnou cenu!!!

 

Můj banner:

Můj banner

 

Návštěvnost:

TOPlist

 

Stránky vytvořil Killer, Copyright 2005

 

 

 

 

 

 

Tipy a rady

1) Pokud vám hra bude cukat (dělává to většinou při větších přestřelkách), snižte si kvalitu zvuku klidně na minimum. Nemá cenu snižovat rozlišení nebo barevnou hloubku, které na běh hry nemají prakticky žádný vliv.

2) Rozhodně si vyzkoušejte trénink. Má opravdu skvělou atmosféru a stojí za absolvování. Průpovídky instruktora vás rozesmějou a vtáhnou do hry. Trénink se skládá ze čtyř částí - pohybování, střelba z lehkých zbraní, střelba z těžkých zbraní a bojování v týmu.

3) Nezapomínejte, že vaše postava má ke své uniformě připevněnou baterku (standardně klávesa "L"). V některých úrovních ji nelze použít, ale až ji budete opravdu potřebovat bude k dispozici. Mimo baterku můžete použít také chemické světlice, které vydávají poměrně jasné světlo, ale nejsou tak spolehlivé a když máte baterku, tak jsou prakticky k ničemu.

4) Dávejte si pozor na pasti! Je jich poměrně velké množství, například granát v plechovce, jehož pojistka je připevněna k lanku nataženému přes cestu. Zneškodnění těchto pastí můžete provést dvěma způsoby: přijďte opatrně ke granátu a mechanismus zlikvidujte klávesou "použij", nebo do granátu z větší vzdálenosti střelte a on vybuchne. Druhý způsob vám však moc nedoporučuji, protože tak můžete přilákat Vietnamčíky. Také vám doporučuji, abyste nechali jít vždy jako prvního Nhuta, protože ten vás na past upozorní.

5) Vždy, když dobojujete, prošacujte padlé nepřátele (klávesou "použij"). Můžete najít zbraně, munici, granáty a také obvazy. Je to opravdu dobrá vlastnost hry, protože když si náhodou na základně vyberete sniperku do další mise a zjistíte, že ji vůbec nevyužijete, můžete ji vyměnit za samopal. U padlých nepřátel také občas najdete nějakou fotku nebo vyznamení.

6) V zápalu boje často zjistíte, že vám dochází střelivo, že máte málo zdraví a podobně. Lepší než opustit úkryt a snažit se vyhledat spoluhráče je přivolat si je pomocí numerické klávesnice. Jedním stiskem klávesy celkem bezpečně získáte pomoc, kterou zrovna potřebujete, ať už je to střelivo (ženista) nebo ošetření (zdravotník). Pokud jste na tom opravdu špatně, zavolejte kulometčíka, aby vás kryl.

7) Používejte zbraně s větší kapacitou zásobníku! Například místo M-16 vsaďte spíše na Thomson. Má totiž v zásobníku o 12 nábojů více než M-16. Nevýhoda Thomsonu však je, že má menší účinek a kratší dostřel než M-16.

8) Nezapomeňte se pořádně krýt. Vietnamská džungle je plná hojného porostu, takže není problém si nějaký úkryt najít, například stromy, spadlé klády nebo skály a velké kameny. V takovém úkrytu máte největší šanci na přežití. Naopak v otevřeném prostoru se pro nepřítele stáváte velice snadnou kořistí, takže naživu moc dlouho zřejmě nevydržíte.

9) Pokud si nejste vždy jisti, jak pokračuje cesta a jestli na ní v dáli někdo není, tak použijte dalekohled. Máte ho vždy při sobě a je to opravdu užitečný pomocník. Můžete si díky němu zjistit, kde se vyskytují nepřátelé a podle toho vymyslet taktiku, jak zaútočit.

10) Čím těžší zbraň držíte, tím pomaleji se pohybujete. S pistolí nebo lehkou puškou v rukou poběžíte dost rychle, avšak nejrychleji se budete pohybovat, pokud vezmete do ruky nůž.

11) Pokud jste v zákrytu, můžete použít funkci vyklánění k tomu, abyste s minimální ztrátou krytí vykoukli z úkrytu nebo vypálili nějakou tu dávku. Používejte tuto možnost jak jen to půjde, protože nepřítel má minimální šanci vás zasáhnout.

12) Nezapomínejte na nůž, který máte vždy u sebe. Bude se vám hodit vždy, když nebute chtít udělat hluk střelnou zbraní, tedy například při nočních misích. Stačí být dost rychlý a protivníka včas zapíchnout a máte vyhráno. Zabít nožem někoho v multiplayeru je opravdu frajeřina, ale nezkušeným hráčům to moc nedoporučuji, protože se to jen tak nepodaří.

13) Naučit se správně zacházet s granáty se může zdát zpočátku těžké, ale při dodržení pár jednoduchých pravidel mohou být smrtící. Doporučuji házet granáty pouze na větší skupinky nepřátel, protože zabijete více much jednou ranou. Na jednoho protivníka je granátu docela škoda. Ze začátku vám bude asi dělat hod granátů problémy, ale můžete se to naučit ve výcvikovém kurzu.

14) Nejdůležitější je být ve Vietcongu rychlý a hbitý, jinak nemáte šanci přežít. Proto pokud po vás někdo vypálí, tak se okamžitě schovejte a zbytečně nezmatkujte. Jak zaváháte, tak je to pro vás skoro jistá smrt.

15) Až budete hru dobře ovládat a dohrajete ji na lehčí obtížnosti, tak si vyzkoušejte obtížnost "Vietnam". Je to mnohem více realistické a hlavně se budete muset příšerně snažit, aby vás nepřítel hned nezabil.