Hlavní strana

Vietcong 2

Články

Obrázky

Multiplayer

Vojenská technika

Zbraně

Postavy

Downloady

Tipy a rady

Návod

Odkazy

Návštěvní kniha

 

Kupte si Vietcong 2 za úžasnou cenu!!!

 

Můj banner:

Můj banner

 

Návštěvnost:

TOPlist

 

Stránky vytvořil Killer, Copyright 2005

 

 

 

 

 

 

Multiplayer

Multiplayerové módy

Deatmatch (DM) - Deatmatch je nejvíce samostatný mód. Všichni hráči na mapě bojují navzájem proti sobě, každý proti každému. Jediným vaším úkolem, je zabít co nejvíce ostatních lidí a sám se nenechat zabít. Když vás někdo sejme, objevíte se za chvíli na mapě, budete však mít pouze základní zbraň. Ostatní zbraně jako samopaly, pušky atd. jsou rozmístěny na různých místech mapy.

Team Deatmatch (TDM) - Stejné jako deatmatch, ale tentokráte jste v týmu. Pro ten musíte získávat body. Dávejte si pozor, abyste zbytečně nezabili vojáky na vaší straně. Byl by to pro váš tým bod dolů.

Capture the flag (CTF) - Každý tým má svou vlajku. Vaším úkolem je ukořistit vlajku protihráče a přinést ji k vlajce své. Je také nutné svou vlajku dobře ochránit a ne jenom chodit do útoku.

Assault team game (ATG) - V tomto módu má jeden tým jako úkol něco udělat (např. Američané musí ochránit a dovést svého pilota na přistávací zónu) a druhý tým mu v tomto úkolu musí zabránit.

Real war (RW) - Na mapě jsou stojany určené pro vlajky a úkolem každého týmu je na všechny tyto stojany zavěsit svoji vlajku. Kdo tak učiní, vyhrává.

Last man standing (LMS) - V tomto módu bojují tak jako v deatmatchi všichni proti všem. Je tu však jeden zásadní rozdíl. Když padnete, znovu se ve hře neobjevíte a můžete jen pozorovat ostatní. Ten kdo zůstane jako poslední naživu, vyhrává. Hra se pak může restartovat a vítěz minulého kola začíná s M-60 a bonusem zdraví.

Co-operative (COOP) - Tento mód vám umožní procházet kampaň v týmu společně s jinými hráči.

Rady pro začínající multiplayerové hráče

1) Než vůbec začnete hrát MP, ozkoušejte si všechny zbraně, které hra nabízí. Na to je nejlepší výcvikový kurz nebo rychlá bitva (možná to ani nepotřebujete, protože jste si zbraně vyzkoušeli v kampani). Na výcvikovém kurzu se však nenaučíte střílet v běhu nebo na běžící terče, a proto doporučuji spíše rychlou bitku, kde tato možnost je, poněvadž tady běhají Vietnamci. Zkuste si na ně také házet granáty, když běží, v MP se vám to bude stoprocentě hodit. A navíc, zabít granátem běžícího vojáka je doslova husarský kousek.

2) Pokud se rozhodnete hrát Vietcong po lokální síti, pořiďte si nějakou dobrou síťovou kartu, aby vám hra šla hezky plynule. Potom si hru určitě více vychutnáte a nebude vás štvát nějaké zasekávání. Pokud chcete hrát VC přes internet a nemáte připojení alespoň na úrovni ISDN, tak máte asi smůlu. Pakliže máte telefonické připojení (dial-up), raději Vietcong po internetu nezkoušejte hrát. Pingy (odezva serveru) byste měli hodně vysoké a nejen, že byste si hru nevychutnali, ale také byste ji kazili ostatním. Některé servery vás dokonce vykopnou ze hry, pokud máte právě vysoký ping.

3) Na počátcích vašeho hraní MP, dávejte přednost spíše menším mapám jako např. Watterfall nebo Halong Port. V těchto mapách se brzy začnete dobře orientovat a bude se vám v nich výborně hrát. Raději nezkoušejte mapu Storm, která je pěkně velká a navíc, jak již sám název napovídá, počasí v mapě není pěkné, protože prší (ale musí se nechat, že má skvělou atmosféru). Naopak mapa Watterfall je velmi malá, přehledná a svítí zde sluníčko.

4) Ze začátku si vybírejte servery, kde se hraje mód Deatmatch. Hrajete v něm sám a na nikoho nejste vázán, jako je to ve většině ostatních modů, např. v Capture the flag. V CTF totiž musíte dokonale spolupracovat s vaším týmem a jediné vaše zaváhání, může způsobit prohru celého týmu. Není potom příjemné poslouchat nadávky ostatních hráčů, že jste měl lépe hlídat vlajku atd... Pokud jste tedy začátečník, hrajte výhradně deatmatch.

5) Pořiďte si nějaký komunikační program, jako například ICQ nebo Teamspeak (www.downloads.com). Když si pak budete chtít zahrát se svýma kamarádama, pomocí těchto programů si v pohodě domluvíte match a nemusíte psát nějaké e-maily. Je to lepší, snadnější, rychlejší a pohodlnější.

6) A teď něco k výběru povolání (tato možnost je jen v některých herních módech). Pokud se naučíte dobře ovládat zbraně všeho druhu, vyberte si vojáka/bojovníka. Právě toto povolání má na výběr nejvíce zbraní. A pokud se výborně vyznáte v mapách, dávejte si radistu, protože ten může pomocí mapy, přivolat vzdušnou nebo minometnou podporu. Ostatní povolání si dávejte, pokud je třeba tímto povoláním doplnit tým. Například, pakliže v týmu nemáte žádného odstřelovače, i když to s odstřelovačkama moc neumíte, vezměte si, protože budete určitě velmi užitečný.

7) Nepoužívejte cheaty! I přesto, že vám hra ze začátku moc nepůjde, nebuďte zoufalí a necheatujte. Cheatování vůbec nikam nevede a můžete tím zkazit hru sobě i ostatním. Ve většině případech se stává, že hráč, který podvádí, je vyloučen ze hry.